11-05-2020
POMORSCY STRAŻACY A KORONAWIRUS

     Już ponad dwa miesiące strażacy województwa pomorskiego wspomagają walkę z wirusem. Pomorskie w tej chwili posiada 25 mobilnych izb przyjęć, które zbudowali i wyposażyli w oświetlenie i ogrzewanie oraz zabezpieczyli logistycznie strażacy PSP i OSP.
     Wspólnie ze Strażą Graniczną strażacy pełnią służbę na morskich przejściach granicznych.  Zadaniem funkcjonariuszy PSP jest pomiar temperatury osobom przekraczającym granicę. Kontrole odbywają się w Gdańsku, Gdyni, we Władysławowie, Ustce i Łebie. Bardzo ważne dla strażaków są działania na rzecz społeczności lokalnych. Należy tu wymienić akcję informacyjną #zostań w domu. Ponadto strażacy PSP i OSP dowożą żywność i leki osobom potrzebującym, jak również zajmują się dystrybucją środków ochronnych. Istotnym aspektem  naszych codziennych działań jest dezynfekcja przestrzeni miejskich i gminnych. Na prośbę Wojewody Pomorskiego, ostatnie działania strażaków z Pomorza, to pomoc w dystrybucji środka dezynfekcyjnego do starostw i miast. Płyn jest dedykowany dla otwierających się wkrótce żłóbków i przedszkoli. Pomorska PSP i OSP nieustannie angażuje się w walkę z COVID-19.

Opracowanie: st. kpt. Karina Stankowska - KW PSP w Gdańsku

04-05-2020
     4 maja 2020 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Wejherowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka. W trakcie uroczystego apelu odczytano życzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy skierowane do funkcjonariuszy i pracowników Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Następnie odczytane zostały wyciągi o nadanych wyróżnieniach, odznaczeniach, awansach i nagrodach dla wyróżniających się w służbie strażaków. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie st. bryg. Jacek Niewęgłowski złożył wszystkim życzenia  i pogratulował otrzymanych awansów, wyróżnień  i nagród.

02-05-2020
 2 maja 2020 r. w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych podległych Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zmiany służbowe dokonały  podniesienia flagi państwowej podczas uroczystego apelu.


Poradnik " Biało - czerwona"

30-04-2020

30-04-2020

30-04-2020