01-12-2017
"CZAD TO PRAWDZIWY ZABÓJCA. POTRZEBUJE TYLKO JEDNEJ SZANSY"

      27 listopada 2017 roku ruszyła druga edycja kampanii społecznej "Czad i ogień. Obudź czujność!" przygotowanej przez MSWiA. Słuchacze stacji radiowych, poprzez wzięcie udziału w konkursach organizowanych na antenach rozgłośni, będą mogli wygrać dualne czujniki czadu i dymu. Na potrzeby akcji MSWiA przygotowało specjalny spot dotyczący zagrożeń tlenkiem węgla i ogniem.
      Tegoroczna akcja to już druga edycja kampanii społecznej MSWiA "Czad i ogień. Obudź czujność!". Jej celem jest upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. Każdy z nas w obliczu zagrożenia czadem i ogniem powinien wiedzieć, jak prawidłowo zachować się, aby się przed nim uchronić. Dla każdego człowieka dom jest miejscem, w którym czuje się bezpiecznie. Specjalny spot przygotowany przez MSWiA w prostych słowach obrazuje nam, z jakimi ?przeciwnikami? mamy do czynienia. Czad (tlenek węgla) jest "cichym zabójcą" - jednym z pierwszych objawów zaczadzenia jest ból głowy. Sam czad jest bezwonny i bezbarwny, w wyniku jego działania dochodzi do niedotlenienia organizmu. Zatrucie tlenkiem węgla sprawia, że utrudniony zostaje transport tlenu do płuc. W zeszłym sezonie grzewczym z powodu czadu zmarło 61 osób. Aby prawidłowo rozpoznać zagrożenie czadem, potrzebujemy specjalnych czujników. Trzeba pamiętać, że koszt zakupu czujnika dymu i czadu jest niczym, w porównaniu z ceną, jaką można zapłacić za brak tego urządzenia w chwili zagrożenia.
       Już niebawem w ramach kampanii MSWiA słuchacze stacji radiowych, poprzez wzięcie udziału w konkursach organizowanych na antenach rozgłośni, będą mogli wygrać takie właśnie dualne czujniki czadu i dymu. Konkursy przeprowadzane będą też na facebookowym profilu MSWiA. Łącznie wygrać będzie można prawie 500 czujników.
      W działaniach promocyjnych w województwie pomorskim zaangażowane jest Radio Gdańsk. Stacje radiowe emitować będą spoty ostrzegające przed czadem i ogniem. Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego PSP, a także Rzecznicy Prasowi KW PSP, gościć będą na antenach stacji radiowych, gdzie opowiedzą o głównych zagrożeniach związanych z sezonem grzewczym.

Czytaj też: MSWiA - "Czad to prawdziwy zabójca. Potrzebuje tylko jednej szansy"
Czytaj też: KG PSP - Druga edycja kampanii MSWiA "Czad i ogień. Obudź czujność!"

Spoty radiowe:
1. Czad i ogień - spot radiowy (38 s)
2. Czad i ogień - spot radiowy (58 s)
3. Czad i ogień - spot radiowy (100 s)

01-12-2017
Nagrody Komendanta Głównego PSP

       Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie bryg. Jacek Niewęgłowski wraz z Zastępcami bryg. Grzegorzem Kmiecikiem i st. kpt. Waldemarem Lewandowskim w imieniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej dokonali wręczenia naczelnikowi wydziału operacyjno - szkoleniowego  nagrody finansowej za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

21-11-2017

Powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego.

W dniu 20.11.2017 w Lini miały miejsce Powiatowe obchody Dnia pracownika socjalnego. Na uroczystej gali wręczono podziękowania dla osób, które prowadzą działalność na rzecz osób potrzebujących. Na gali, z rąk Pani Wójt Gminy Linia Bogusławy Engelbreht Komendant Powiatowy PSP w Wejherowie bryg. Jacek Niewęgłowski otrzymał podziękowania za pomoc w usuwaniu skutków nawałnic, które nawiedziły gminę Linia w sierpniu bieżącego roku. Wyróżnienia otrzymali również przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Linia. Na uroczystej gali Komendant Powiatowy PSP bryg. Jacek Niewęgłowski wręczył Prezesowi jednostki OSP Linia  podziękowania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  za pomoc niesioną poszkodowanym w czasie nawałnicy, która nawiedziła teren powiatu wejherowskiego w dniach 11-12 sierpnia bieżącego roku. 

Galeria zdjęć


17-11-2017
     Nagrody Komendanta Głównego PSP

       Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie bryg. Jacek Niewęgłowski wraz z Zastępcami bryg. Grzegorzem Kmiecikiem i st. kpt. Waldemarem Lewandowskim w imieniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej dokonali wręczenia funkcjonariuszom tutejszej Komendy nagród finansowych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Wyróżnionych zostało 5 funkcjonariuszy pełniących służbę w Stanowisku Kierowania i jeden zastępca dowódcy zmiany pełniący służbę w JRG nr 1 w Wejherowie.

Więcej zdjęć: patrz - galeria zdjęć

16-11-2017
         W dniu 15 listopada w siedzibie jednostki ratowniczo - gaśniczej nr 1 w Wejherowie odbył się uroczysty apel z okazji obchodów "Święta Niepodległości". Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie bryg. Jacek Niewęgłowski wręczył akty nadania wyższych stopni służbowych, akty mianowania na wyższe stanowiska służbowe oraz odczytano decyzję o wyróżnieniu funkcjonariuszy nagrodami finansowymi i jednorazowymi dodatkami służbowymi.

Więcej zdjęć: patrz - galeria zdjęć

14-11-2017

 NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

        14 listopada 2017 roku w jednostce ratowniczo - gaśniczej  na Jasieniu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości.131 strażaków odebrało z rąk wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha i  pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasza Komoszyńskiego awanse oraz nagrody finansowe.

Więcej patrz: strona KW PSP w Gdańsku


10-11-2017
"Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP"

Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP - powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.

MSWiA opracowało mini przewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego. Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic. W mini przewodniku są także opisane błędy popełniane najczęściej podczas śpiewania Hymnu RP. Dowiadujemy się m. in. dlaczego powinniśmy śpiewać Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy, a nie póki my żyjemy, jak ojciec mówi do Basi i co zrobimy... przez morze. Jest pełen tekst Mazurka Dąbrowskiego i nuty.
Czerwone barwy i Mazurek Dąbrowskiego pomogły przetrwać czasy rozbiorów. Oznaczają dla nas dumę i wolność. Jesteśmy do nich mocno przywiązani. Flaga i hymn są z nami we wszystkich ważnych chwilach. Szanujmy je. - dodał minister Mariusz Błaszczak.

Mini przewodnik jest streszczeniem dwóch poradników wydanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. "Biało-Czerwona" i "Hymn Polski". Mini przewodnik i poradniki w pełnej wersji są dostępne dla każdego do czytania i samodzielnego wydrukowania na www.mswia.gov.pl Cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród organizatorów imprez, samorządowców, chórzystów, uczniów i nauczycieli. Ze strony MSWiA pobrano je już blisko 100 tysięcy razy.

Poradnik " Biało - czerwona"
Poradnik " Hymn polski"  
Spot - " Biało - czerwona"
Miniprzewodnik - "Biało - czerwona"  i "Hymn Polski"

Galeria zdjęć


03-11-2017
       W HOŁDZIE ZMARŁYM

       W dniu 2 listopada 2017 r. obchodzonym w Kościele Katolickim jako Dzień Zaduszny st. bryg. Tomasz Komoszyński - Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w asyście st. bryg. Piotra Socha oraz mł. bryg. Dariusza Żywickiego - Zastępców Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, uhonorował pamięć wszystkich zmarłych strażaków województwa pomorskiego.
        Okolicznościową wiązankę pod Pomnikiem Poległych Strażaków złożyła także delegacja Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa w składzie:  Pani Ewelina Szmytke, bryg. Adam Polakowski oraz Pan Tadeusz Szmytke. Ksiądz dr Jarosław Lisica kapelan pomorskich strażaków swoją obecnością i modlitwą za zmarłych dał wyraz pamięci o wszystkich tych, którzy zmarli będąc związanymi z naszą formacją. W uroczystości obecni byli także naczelnicy i zastępcy naczelników Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku oraz strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku.

Więcej zdjęć: patrz galeria zdjęć KW PSP Gdańsk

02-11-2017
            W   dniu   28.10.2017  r.  odbyły    się
"I Powiatowe Mistrzostwa z Zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Dla Jednostek OSP i Innych Stowarzyszeń Których Obszarem Działania Jest Teren Powiatu Wejherowskiego".
     Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn: 9 reprezentowało jednostki OSP a jedna reprezentowała Wejherowski WOPR. Uczestnicy w trakcie mistrzostw mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności na sześciu scenkach rozlokowanych na terenie Miasta Wejherowo oraz w Bolszewie.  Podsumowanie mistrzostw odbyło się na terenie obiektu Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Wejherowie. Wręczenia pamiątkowych dyplomów dla wszystkich drużyn, a dla najlepszych pucharów i nagród finansowych dokonali Starosta Wejherowski Pani Gabriela Lisius, Komendant Powiatowy PSP w Wejherowie bryg. Jacek Niewęgłowski oraz Kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym Pan Andrzej Papke. Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie.
      Wszystkim drużynom gratulujemy zajętych miejsc i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku.

Więcej zdjęć: patrz - galeria zdjęć


02-11-2017
       W dniu 28.10.2017 r. w Miastku odbyły się Mistrzostwa woj. pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej "O Puchar Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej". Do udziału w mistrzostwach przystąpiło łącznie 14 drużyn z terenu całego województwa.
 Reprezentacja Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wejherowie po zaciekłej sportowej rywalizacji zdobyła pierwsze miejsce uzyskując tytuł:

"MISTRZÓW WOJ. POMORSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ"

Aktualności: 1...891011121314...52