14-06-2017

Pomoc dzieciom poległych strażaków z Białegostoku
Koleżanki i Koledzy! Straciliśmy podczas służby w Białymstoku dwóch odważnych strażaków. Osierocili oni dwójkę małych dzieci. Fundacja Dorastaj z Nami prowadzi zbiórkę na rzecz ich rodzin. Darowiznę można przekazać poprzez stronę internetową Fundacji  lub bezpośrednio wpłacając na konto nr: 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 z dopiskiem "BIAŁYSTOK". Dziękujemy za każdą wpłatę.

Link do strony akcji:
https://dorastajznami.org/pomoz_dzieciom_strazakow_z_bialegostoku/


09-06-2017
W dniu 30 i 31 maja 2017 roku na obiektach sportowych w Rumi oraz Gniewinie odbyły się XI Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym. W dniu 30 maja na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Rumi przeprowadzono konkurencję Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej, natomiast na obiekcie MOSiR sztafetę pożarniczą 4x 100 m. W dniu 31.05.2017 r. na stadionie w Gniewinie przeprowadzono dwie kolejne konkurencje tj. pożarniczy tor przeszkód oraz Pożarnicze ćwiczenie bojowe.
Wyniki mistrzostw przedstawiają się następująco:

Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni:

 1. Mirosław Cyrson - KW PSP Gdańsk
 2. Radosław Cyrson - KM PSP Słupsk
 3. Damian Wenta - KP PSP Kartuzy

Pożarniczy tor przeszkód - 100m:

 1. Mirosław Cyrson - KW PSP Gdańsk
 2. Bartłomiej Kandybowicz - KP PSP Pruszcz Gdański
 3. Damian Wenta - KP PSP Kartuzy

Dwubój Pożarniczy:

 1. Mirosław Cyrson - KW PSP Gdańsk
 2. Damian Wenta - KP PSP Kartuzy
 3. Radosław Cyrson - KM PSP Słupsk

Sztafeta Pożarnicza z przeszkodami - 4 x 100 m:

 1. KM PSP Gdynia (B)
 2. KP PSP Malbork (B)
 3. KM PSP Słupsk (B)

Pożarnicze ćwiczenie bojowe:

 1. KM PSP Słupsk
 2. KP PSP Tczew
 3. KP PSP Kartuzy

Klasyfikacja Generalna:

 1. KM PSP Słupsk
 2. KP PSP Malbork
 3. KP PSP Kartuzy

30-05-2017
     W dniu 29 maja 2017 roku w tutejszej Komendzie odbyła się uroczystość pożegnania przechodzącego na zaopatrzenie emerytalne funkcjonariusza st. ogn. Tomasz Mikulskiego.
     W uroczystości uczestniczyli: Komendant Powiatowy PSP w Wejherowie bryg. Jacek Niewęgłowski w asyście zastępców: bryg. Grzegorza Kmiecik i st. kpt. Waldemara Lewandowskiego oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni komendy.
     st. ogn. Tomasz Mikulski służbę w PSP rozpoczął w dniu 25 czerwca1995 r. w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni na stanowisku stażysty. Od 1 stycznia 1999 roku po wprowadzeniu reformy administracyjnej rozpoczął pełnienie służby w KP PSP w Wejherowie - w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Wejherowie.
W ciągu 22 lat służby w Państwowej Straży Pożarnej zajmował wiele stanowisk poczynając od młodszego ratownika kończąc na dowódcy zastępu. W 1995 roku ukończył Kurs Kwalifikacyjny Szeregowców PSP. W roku 1998 - Kurs Kwalifikacyjny Podoficerów PSP. Przez kolejne lata podwyższał kwalifikacje, kończąc kurs chemiczno - ekologiczny, kurs obsługi sprężarek wysokociśnieniowych, kurs napełniania zbiorników ciśnieniowych, szkolenie doskonalące w zakresie współdziałania z LPR oraz kurs kwalifikowanej pomocy przedmedycznej.
     Dał się poznać jako oddany służbie funkcjonariusz, który z powodzeniem podejmował szereg inicjatyw mających na celu poprawę warunków pracy i służby, za co był wielokrotnie nagradzany i odznaczany, między innymi: Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa, Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa Brązową odznaką  - Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem za długoletnią służbę.
     Życzymy naszemu koledze spełnienia marzeń i planów osobistych, dużo spokoju i jak najmniej stresów na zasłużonym odpoczynku.

Więcej zdjęć:  patrz - galeria zdjęć.

29-05-2017

     W dniu 25 maja 2017 r.  w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Wejherowo odbyła się uroczystość powiatowych obchodów  "Dnia Strażaka" połączona z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęła się  złożeniem meldunku przez mł. bryg. Tomasza Kołakowskiego - dowódcę uroczystości do Mariusza Łuczyk  - Wicewojewody Pomorskiego, nastąpił przegląd i przywitanie pododdziałów, podniesienie flagi państwowej i odegranie Hymnu Państwowego. Gości przywitał bryg. Jacek Niewęgłowski Komendant Powiatowy Państwowej  Straży  Pożarnej w Wejherowie.  Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości,  przedstawicieli władz samorządowych, instytucji, służb, inspekcji  i straży współpracujących z tutejszą komendą.  Przybyli również  emerytowani  funkcjonariusze  służby  pożarniczej. Strażackie święto było dobrą okazją do do wręczenia wyróżnień, awansów, odznaczeń, medali i nagród dla zasłużonych strażaków z tutejszej Komendy, Druhów z jednostek OSP oraz osób  i instytucji współpracujących z Komendą.  W trakcie apelu nastąpiło uroczyste przekazanie pojazdu pożarniczego GBA 2/24 Renaul Midlum jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Koskowie. Przekazania dokonali st. bryg. Piotr Socha  - Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego i bryg. Jacek Niewęgłowski - Komendant Powiatowy  PSP w Wejherowie.
W imieniu wyróżnionych podziękowanie złożył  kpt. Karol Cybulski.

Więcej zdjęć  - patrz : galeria zdjęć


17-05-2017
Strażak i Policjanci zapobiegli tragedii.

W dniu 2 maja 2017 r. w Rumi przy ul. Grunwaldzkiej miał miejsce pożar poddasza budynku jednorodzinnego. Przed przybyciem zastępów PSP, na miejscu zdarzenia sprawna akcję ratowniczą przeprowadzili: strażak JRG 1 w Wejherowie w czasie wolnym od służby, oraz dwaj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy wykonując czynności służbowe podczas przejazdu na trasie Wejherowo - Rumia zauważyli wydobywające się kłęby dymu z poddasza budynku mieszkalnego. Niezwłocznie zawrócili i udali się na miejsce pożaru. Mając na uwadze występujące zagrożenie, po wezwaniu pomocy przystąpili do ewakuacji z płonącego domu trzech osób, w tym niepełnosprawnego mężczyznę. W trakcie działań dołączył do nich będący w czasie wolnym od służby strażak z JRG 1 w Wejherowie, który zabezpieczył miejsce zdarzenia odłączając prąd w budynku oraz dokonał wyniesienia z budynku 2 butli z gazem propan - butan.
Po ewakuacji osób z budynku pomimo narastającego zagrożenia przystąpiono do ewakuacji najwartościowszego mienia.
Szybka i zdecydowana reakcja ww. funkcjonariuszy przyczyniła się do uratowania życia osób przebywających w budynku, zmniejszenia strat pożarowych oraz znacznie ułatwiła działania przybyłym na miejsce zdarzenia zastępom JRG i OSP, które mogły bezpośrednio przystąpić do akcji gaśniczej.
Prezentowana postawa i ofiarność funkcjonariuszy, może być przykładem dla innych. Utwierdza w przekonaniu, że ludzie w mundurach są zawsze gotowi do niesienia pomocy zarówno w służbie jak i poza służbą.

W dniu 16.05.2017 r. odbyło się spotkanie władz powiatu z funkcjonariuszami biorących udział w zdarzenia na którym Starosta Wejherowski Pani Gabriela Lisius w obecności Pani Komendant KPP w Wejherowie insp. Beaty Perzyńskiej oraz Komendanta Powiatowego PSP bryg. Jacka Niewęgłowskiego wręczyła listy gratulacyjne wyróżnionym funkcjonariuszom.

17-05-2017
Pokonajmy Nowotwory Krwi - 20.05.2017 - Wejherowo ul. Bukowa 1
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie zamieszcza informacje o zaplanowanej na dzień 20 maja rejestracji dawców szpiku.  Akcja ma na celu pomoc potrzebującym osobom.


04-05-2017
Życzenia Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Poniżej znajdują się listy z życzeniami Komendanta Głównego i Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z okazji  Dnia Strażaka.

Życzenia Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej
Życzenia Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

04-05-2017
Międzynarodowy Dzień Strażaka - Życzenia Ministra MSWiA - Mariusza Błaszczaka02-05-2017

Dzień Flagi Rzeczypospolitej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej to święto państwowe obchodzone 2 maja skupiające uwagę na symbolach państwowości polskiej, a w szczególności na Fladze RP. Jest to święto stosunkowo młode, bo obchodzone w Polsce dopiero od 2004 r., na mocy ustawy Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004 roku. Dzień Flagi Rzeczypospolitej ma na celu propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych, które na przestrzeni wieków podlegały zmianie.

W ramach kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem "Biało-Czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe" zrealizowany został 30 sekundowy spot filmowy z udziałem dzieci. Ten krótki film zachęca do traktowania barw narodowych z szacunkiem oraz do zapoznania się z poradnikiem "Biało-Czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe", który dostępny jest poniżej.

W związku z przypadającym w dniu 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Jednostkach Ratowniczo - Gaśniczych nr 1 i 2 Komendy Powiatowej PSP w Wejherowie o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste wywieszenie flag narodowych.

Galeria zdjęć z uroczystego wywieszenia flagi narodowej


02-05-2017

Film i list z życzeniami Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego

List Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego z okazji Dnia StrażakaAktualności: 123456...42