31-07-2007
W dniu dzisiejszym pożegnaliśmy naszą koleżankę - st.ogn. Renatę Jaskólską. Słuzbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczęła w Komendzie Terenowej Zawodowej Straży Pożarnej w Iławie z początkiem 1975 r. Kolejnym etapem, do października 1986, była Komenda Wojewódzka w Gdańsku. Dalsze losy związane już były z naszą komendą.
Będziemy ją pamiętać jako niezwykle solidną, sumienną i pracowitą. Oprócz tych cennych cech była zawsze uśmiechnięta i bardzo życzliwa.
Droga Renato, życzymy Tobie wszelkiej pomyślności.

07-07-2007
W dniu 6 lipca w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyła się uroczysta promocja absolwentów XV kursu Studium Przemiennego. Do korpusu apisantów dołączył nasz kolega - st.ogn. mgr Marek Lniski.
Gratulujemy Panie aspirancie i życzymy szybkiej zmiany korpusu.

11-06-2007


Uroczystość nadania i wręczenia sztandaru
W dniu 9 czerwca odbyła się uroczystość obchodów 55-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Wejherowie a zarazem 15-lecia utworzenia Państwowej Straży Pożarnej, połączona z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz powiatowymi obchodami "Dnia Strażaka".
Sztandar został nadany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w imieniu którego wręczenia dokonała wicewojewoda - Pani Aleksandra Jankowska.

07-05-2007
W dniu 4 maja na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczysta Promocja Oficerska absolwentów m.in. niestacjonarnych studiów I stopnia dla funkcjonariuszy PSP. Wśród nich nasz kolega - mł.kpt. inż. Waldemar Lewandowski. Choć maszerował na szarym końcu, to w nauce był w czołówce.
Duża wiedza czyni skromnym, mała zarozumiałym. Puste kłosy wznoszą się ku niebu, kłosy pełne ziarna w pokorze pochylają się ku ziemi.
Erskine Caldwell

Wykorzystuj nabytą wiedzę, ale pozostań sobą. Bądź pokorny - łatwiej będzie o kolejne awanse.
                                                                              brać strażacka

19-04-2007
Do niezwykle groźnego zdarzenia doszło w dniu wczorajszym w m. Kębłowo, gm. Luzino. Na drodze krajowej nr 6 zderzyły się trzy pojazdy: Peugeot 206, VW Golf oraz ciężarowy DAF. Na skutek zderzenia samochody osobowe stanęły w płomieniach. Obrażenia odniosły trzy osoby: dwie kobiety i mężczyzna. W działaniach brały udział 4 zastępy PSP oraz jeden OSP.

12-04-2007
Dwa zastępy PSP, trzy OSP oraz 10 żołnierzy z JW w Strzepczu gasiło pożar średni obory w m. Tępcz, gm. Luzino. W wyniku pożaru spaleniu uległo: dach obory, byk, bryczka, narzędzia warsztatowe. Strażacy, wspólnie z wojskiem, uratowani mienie warte 200 tys. zł.

29-11-2006
29 listopada 2006 r. pożegnaliśmy kolejnego z naszych kolegów. Na emeryturę odszedł st.ogn. Mirosław Gorczyński.

Nieoceniony nasz Mirosławie!
Zdrowia, wielu powodów do radości,
dni bez chmur, ale za to pełnych miłości.
Sukcesów w życiu, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń,
samych przyjemnych w Twym emerytalnym życiu zdarzeń.

20-11-2006
W dniu 18.11.2006 r. przeprowadziliśmy inspekcję gotowości operacyjnej, szkolenie doskonalące w formie zajęć teoretycznych, praktycznych i ćwiczeń na obiekcie dla jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemiu Ratowniczo-Gaśniczego w miejscowości Choczewo. Po zajęciach teoretycznych i praktycznych na wyznaczonych stanowiskach szkoleniowych, oceniliśmy strażaków-ochotników podczas ćwiczeń na obiekcie Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Choczewie. Ćwiczenie było połączone z przeprowadzeniem ewakuacji dzieci.

W ćwiczeniach wzięły udział następujące jednostki OSP: Choczewo, Gniewino, Nadole, Bożepole, Łęczyce, Linia, Strzepcz.
Strażacy ochotnicy, pomimo dużego zmęczenia, pozytywnie wypowiadali się o takim modelu przeprowadzania ćwiczeń.


16-11-2006
W dniu 15.11.2006 r., na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1, odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Data 11 listopada 1918 r. powinna budzić w nas refleksję dotyczącą naszej historii, a także powodować zamyślenie nad przyszłością. Mottem referatu "Odzyskanie Niepodległości - strażacy w walce", odczytanego przez asp. Zenona Frankowskiego, były słowa:
"Mundur, który nosimy, honor i godność naszego zawodu to misja
i posłannictwo, które mamy obowiązek dobrze spełnić".

06-11-2006
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie informuje, że Biuro Szkolenia Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej we współpracy ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej organizuje "Szkolenie internetowe dla administracji publicznej z zakresu obrony cywilnej, ochrony ludności i zarządzania kryzysowego".
Rozpoczęcie szkolenia zaplanowano na dzień 15 listopada 2006 r.
Szczegółowe uwarunkowania i informacje dotyczące przedmiotowego szkolenia można uzyskać na stronie internetowej SGSP pod adresem:
http://cen.sgsp.edu.pl/szkolenia.
Zainteresowanych prosimy o odwiedzenie strony i dokonanie procesu rejestracji.

Aktualności: 1...51525354555657...59