22-08-2019
Tryb i zasady udzielania dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zadanie publiczne "Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych" w 2019 roku.

Słowo wstępne KG PSP
Tryb i zasady
Wniosek (pdf)


Wzór wypełnienia wniosku - szczegóły
Propozycje działań


13-08-2019
     W ramach bezpiecznego letniego wypoczynku Komenda Powiatowa PSP w Wejherowie zachęca do odwiedzin serwisu kąpieliskowego na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego.

https://sk.gis.gov.pl/

26-07-2019
PRAKTYKI ZAWODOWE

     W dniach 1-25 lipca 2019 r. w tutejszej Komendzie praktyki zawodowe odbyli studenci trzeciego roku studiów stacjonarnych I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Trzech adeptów pożarnictwa w tym czasie miało okazję zapoznać się z specyfiką służby w tutejszej Komendzie, realizacją zadań służbowych w poszczególnych wydziałach i sekcjach, a także uczestniczyć w działaniach ratowniczych na terenie powiatu wejherowskiego.

23-07-2019
Tour de Pologne amatorów 09.08.2019

     Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przyjął zaproszenie do udziału w komitecie honorowym wyścigu kolarskiego 76 Tour de Pologne UCI World Tour.

     Ponadto w regulaminie Tour De Pologne Amatorów 2019 znalazły się zapisy dotyczące klasyfikacji pn. Mistrzostwa Polski Straży Pożarnej, a Komendant Główny PSP podjął decyzję o ufundowaniu pucharu dla zwycięskiego zawodnika.


18-07-2019
Materiał szkoleniowy

Materiał szkoleniowy z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w postaci filmu w zakresie sprawiania i bezpiecznego wykorzystania skokochronów w działaniach ratowniczych. Materiał obejmuje także zagadnienia związane z mechanizmem upadku na skokochron.11-07-2019
LIST SEKRETARZA STANU MSWiA JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO DO DRUHEN I DRUHÓW OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W SPRAWIE DODATKOWYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA DZIAŁALNOŚĆ OSP