27-09-2017
Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek OSP - 2017

         W dniu 23.09.2017 na stadionie MOSiR w Rumi przeprowadzono X Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w których wzięło udział 15 męskich drużyn pożarniczych oraz 6 kobiecych drużyn pożarniczych.

Zawody rozegrane zostały w 2 konkurencjach:
- sztafeta pożarnicza 7 x 50 m
- pożarnicze ćwiczenie bojowe.

Klasyfikacja końcowa po rozegraniu konkurencji przedstawia się następująco.

Kategoria  Kobiece drużyny pożarnicze  Grupa C

1.    Miejsce - OSP KDP  Opalino - 113,3
2.    Miejsce - OSP KDP  Kostkowo - 133,5
3.    Miejsce - OSP KDP Rybno - 134,3
4.    Miejsce - OSP KDP Bożepole Wielkie - 144,4
5.    Miejsce - OSP KDP Klasa pożarnicza ZSP 3 - 157,7
6.    Miejsce - OSP KDP Gościcino - 212,0

Kategoria Męskie drużyny pożarnicze - - Grupa A

1. Miejsce - OSP Nadole - 92,2
2. Miejsce - OSP Kielno - 106,5
3. Miejsce - OSP Kostkowo - 108,5
4. Miejsce - OSP Bojano - 109,1
5. Miejsce - OSP Luzino- 112,0
6. Miejsce - OSP Rumia - Reda - 113,2
7. Miejsce - OSP Bolszewo - 117,3
8. Miejsce - OSP Choczewo - 119,0
9.  Miejsce - OSP Łęczyce - 121,5
10. Miejsce - OSP Strzepcz - 126,1
11. Miejsce - OSP Bożepole Wielkie - 127,4
12. Miejsce - OSP Szemud - 138,4
13. Miejsce - OSP Orle - 139,0
14. Miejsce - OSP Wejherowo - 139,2
15. Miejsce - OSP Linia -155,5

      Dodatkowo podczas zawodów rozegrane zostały dwie konkurencje nie brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej:
- ćwiczenie musztry
- drużynowe przeciąganie liny.
        W ćwiczeniu musztry udział wzięło 20 drużyn, z czego bezbłędnie musztrę wykonały zawodnicy z jednostek OSP Orle, Nadole, Strzepcz i Reda.
     Konkurencję przeciągania liny rozegrano w dwóch kategoriach: Męskich drużyn Pożarniczych i Kobiecych drużyn pożarniczych. W kategorii mężczyzn zwyciężyła reprezentacja jednostki OSP ze Strzepcza, w kategorii kobiet reprezentacja jednostki OSP z Kostkowa.
       Wszystkie drużyny za zajęte miejsca otrzymały pamiątkowe dyplomy. Za pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach drużyny otrzymały puchary. Za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej drużyny otrzymały nagrody pieniężne przeznaczone na zakup sprzętu pożarniczego dla swoich jednostek. 

Zawody swoją obecnością zaszczycili:
1.    Pani Gabriela Lisius - Starosta Wejherowski
2.     Michał Pasieczny Burmistrz Rumi
3.     Halina Grzeszczuk Zastępca Burmistrza Redy
4.     Hanna Janiak Sekretarz Miasta Redy
5.     Bogusława Engelbrecht Wójt Gminy Linia
6.    dh Mirosław    Józefowicz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wejherowie
7.    Prezesi, Naczelnicy i przedstawiciele władz jednostek OSP z terenu powiatu wejherowskiego.

     
Zawody odbyły się w miłej sportowej atmosferze, oraz były okazją do spotkania się druhen i druhów z jednostek OSP z całego powiatu wejherowskiego. Wszystkim dziękujemy za przybycie, sportową rywalizację i gratulujemy zajętych miejsc.

więcej zdjęć: patrz - galeria zdjęć

23-08-2017
APEL
Polskiego Czerwonego Krzyża

o pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku burz i nawałnic,
które przeszły przez woj. pomorskie.

Apel Polskiego Czerwonego Krzyża


10-08-2017
Wyróżnienie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji

W dniu 9 sierpnia 2017 roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zostały wręczone nagrody oraz dyplomy dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA, którzy wykazali się wyjątkową postawą oraz zachowaniem. Wyróżnienia zostały wręczone przez Jarosława Zielińskiego - sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Otrzymali je między innymi trzej strażacy PSP, którzy w czasie wolnym od służby zachowali się zgodnie ze złożonym ślubowaniem i przyczynili się do uratowania życia oraz mienia. Jednym w wyróżnionych został sekc. Arkadiusz Miotk - młodszy ratownik JRG 1 w Wejherowie, który 2 maja 2017 r. w Rumi włączył się do akcji ratowniczej prowadzonej przez funkcjonariuszy Policji.
W trakcie pożaru wyniósł z budynku butlę z gazem propan-butan oraz wyłączył zasilanie w energię elektryczną. Uratował też mienie o znacznej wartości, wynosząc je z domu objętego pożarem.
W zdarzeniu bardzo duży udział mieli także dwaj policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, który wraz z sekc. Arkadiuszem Miotk podjęli działania w celu uratowania osób zagrożonych.
Ich postawa i odwaga zostały wyróżnione Dyplomem Komendanta Głównego PSP. Wręczenia dyplomów dokonał gen. brygadier Leszek Suski podczas spotkania w ministerstwie.

09-08-2017
Obóz szkoleniowo - wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - Gniewino 2017.
W dniach 31.07.2017 - 5.08.2017 w Gniewinie zorganizowany został obóz dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Gniewino. W obozie uczestniczyło 90 osób w tym 78 dzieci oraz kadra szkoleniowa i opiekunowie. W ramach obozu uczestniczy zostali zapoznani z specyfiką służby w straży pożarnej. Program obozu obejmował zajęcia z etyki pożarniczej, taktyki pożarniczej, musztry oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Obóz został dofinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach zadania publicznego pn.: " Przygotowanie Jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo - gaśniczych".
W ramach kampani "Kręci mnie bezpieczeństwo"organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie Zastępcy Komendanta powiatowego PSP w Wejherowie  bryg. Grzegorza Kmiecika z uczestnikami obozu. Poruszone zostały tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem osób szczególnie w okresie wakacyjnym. Bryg. Grzegorz Kmiecik złożył podziękowania uczestnikom obozu za postawę i chęć pogłębiania wiedzy z zakresu pożarnictwa jak również wyraził  uznanie dla organizatorów  za podjętą inicjatywę zorganizowania takiego przedsięwzięcia.

02-08-2017
Praktyki Studenckie SGSP
W miesiącu lipcu br. w Jednostkach Ratowniczo - Gaśniczych nr 1 i 2 oraz wydziałach i sekcjach Komendy Powiatowej PSP w Wejherowie czterech podchorążych III roku studiów inżynierskich Szkoły Głównej Służby Pożarniczej odbyło praktyki studenckie, które miały przygotować ich do pełnienia służby w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.
Zakres praktyk obejmował zdobycie wiedzy praktycznej w poszczególnych sekcjach i wydziałach Komendy Powiatowej jak również zdobycie doświadczenia poprzez czynny udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych pełniąc służbę w podziale bojowym w jednostkach ratowniczo - gaśniczych.

26-06-2017
Przygody Iskierki i Płomyka
W dniu 1 maja 2017 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Kalendarzowego organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej pod hasłem "Przygody Iskierki i Płomyka".
Na konkurs nadesłano, aż 1916 prac plastycznych, z których 238 zakwalifikowano do ścisłego finału. Jury dokonało wyboru 15 laureatów prac plastycznych wśród których 8 miejsce zajęła praca Dominiki Kloki z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze Wejherowskim.
W dniu 23 czerwca 2017 roku podczas uroczystego apelu z okazji zakończenia roku szkolnego, st. kpt. Waldemar Lewandowski - zastępca komendanta powiatowego PSP w Wejherowie, przekazał Dominice w imieniu Komendanta Głównego gen. brygadiera Leszka Suskiego podziękowania za udział w konkursie oraz nagrody rzeczowe: tablet oraz PowerBank.
Uroczysty apel był okazją do przeprowadzenia pogadanki z gronem pedagogicznym, uczniami klas 0-III oraz rodzicami na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.


14-06-2017

Pomoc dzieciom poległych strażaków z Białegostoku
Koleżanki i Koledzy! Straciliśmy podczas służby w Białymstoku dwóch odważnych strażaków. Osierocili oni dwójkę małych dzieci. Fundacja Dorastaj z Nami prowadzi zbiórkę na rzecz ich rodzin. Darowiznę można przekazać poprzez stronę internetową Fundacji  lub bezpośrednio wpłacając na konto nr: 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 z dopiskiem "BIAŁYSTOK". Dziękujemy za każdą wpłatę.

Link do strony akcji:
https://dorastajznami.org/pomoz_dzieciom_strazakow_z_bialegostoku/


09-06-2017
W dniu 30 i 31 maja 2017 roku na obiektach sportowych w Rumi oraz Gniewinie odbyły się XI Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym. W dniu 30 maja na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Rumi przeprowadzono konkurencję Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej, natomiast na obiekcie MOSiR sztafetę pożarniczą 4x 100 m. W dniu 31.05.2017 r. na stadionie w Gniewinie przeprowadzono dwie kolejne konkurencje tj. pożarniczy tor przeszkód oraz Pożarnicze ćwiczenie bojowe.
Wyniki mistrzostw przedstawiają się następująco:

Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni:

 1. Mirosław Cyrson - KW PSP Gdańsk
 2. Radosław Cyrson - KM PSP Słupsk
 3. Damian Wenta - KP PSP Kartuzy

Pożarniczy tor przeszkód - 100m:

 1. Mirosław Cyrson - KW PSP Gdańsk
 2. Bartłomiej Kandybowicz - KP PSP Pruszcz Gdański
 3. Damian Wenta - KP PSP Kartuzy

Dwubój Pożarniczy:

 1. Mirosław Cyrson - KW PSP Gdańsk
 2. Damian Wenta - KP PSP Kartuzy
 3. Radosław Cyrson - KM PSP Słupsk

Sztafeta Pożarnicza z przeszkodami - 4 x 100 m:

 1. KM PSP Gdynia (B)
 2. KP PSP Malbork (B)
 3. KM PSP Słupsk (B)

Pożarnicze ćwiczenie bojowe:

 1. KM PSP Słupsk
 2. KP PSP Tczew
 3. KP PSP Kartuzy

Klasyfikacja Generalna:

 1. KM PSP Słupsk
 2. KP PSP Malbork
 3. KP PSP Kartuzy

30-05-2017
     W dniu 29 maja 2017 roku w tutejszej Komendzie odbyła się uroczystość pożegnania przechodzącego na zaopatrzenie emerytalne funkcjonariusza st. ogn. Tomasz Mikulskiego.
     W uroczystości uczestniczyli: Komendant Powiatowy PSP w Wejherowie bryg. Jacek Niewęgłowski w asyście zastępców: bryg. Grzegorza Kmiecik i st. kpt. Waldemara Lewandowskiego oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni komendy.
     st. ogn. Tomasz Mikulski służbę w PSP rozpoczął w dniu 25 czerwca1995 r. w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni na stanowisku stażysty. Od 1 stycznia 1999 roku po wprowadzeniu reformy administracyjnej rozpoczął pełnienie służby w KP PSP w Wejherowie - w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Wejherowie.
W ciągu 22 lat służby w Państwowej Straży Pożarnej zajmował wiele stanowisk poczynając od młodszego ratownika kończąc na dowódcy zastępu. W 1995 roku ukończył Kurs Kwalifikacyjny Szeregowców PSP. W roku 1998 - Kurs Kwalifikacyjny Podoficerów PSP. Przez kolejne lata podwyższał kwalifikacje, kończąc kurs chemiczno - ekologiczny, kurs obsługi sprężarek wysokociśnieniowych, kurs napełniania zbiorników ciśnieniowych, szkolenie doskonalące w zakresie współdziałania z LPR oraz kurs kwalifikowanej pomocy przedmedycznej.
     Dał się poznać jako oddany służbie funkcjonariusz, który z powodzeniem podejmował szereg inicjatyw mających na celu poprawę warunków pracy i służby, za co był wielokrotnie nagradzany i odznaczany, między innymi: Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa, Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa Brązową odznaką  - Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem za długoletnią służbę.
     Życzymy naszemu koledze spełnienia marzeń i planów osobistych, dużo spokoju i jak najmniej stresów na zasłużonym odpoczynku.

Więcej zdjęć:  patrz - galeria zdjęć.

29-05-2017

     W dniu 25 maja 2017 r.  w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Wejherowo odbyła się uroczystość powiatowych obchodów  "Dnia Strażaka" połączona z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęła się  złożeniem meldunku przez mł. bryg. Tomasza Kołakowskiego - dowódcę uroczystości do Mariusza Łuczyk  - Wicewojewody Pomorskiego, nastąpił przegląd i przywitanie pododdziałów, podniesienie flagi państwowej i odegranie Hymnu Państwowego. Gości przywitał bryg. Jacek Niewęgłowski Komendant Powiatowy Państwowej  Straży  Pożarnej w Wejherowie.  Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości,  przedstawicieli władz samorządowych, instytucji, służb, inspekcji  i straży współpracujących z tutejszą komendą.  Przybyli również  emerytowani  funkcjonariusze  służby  pożarniczej. Strażackie święto było dobrą okazją do do wręczenia wyróżnień, awansów, odznaczeń, medali i nagród dla zasłużonych strażaków z tutejszej Komendy, Druhów z jednostek OSP oraz osób  i instytucji współpracujących z Komendą.  W trakcie apelu nastąpiło uroczyste przekazanie pojazdu pożarniczego GBA 2/24 Renaul Midlum jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Koskowie. Przekazania dokonali st. bryg. Piotr Socha  - Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego i bryg. Jacek Niewęgłowski - Komendant Powiatowy  PSP w Wejherowie.
W imieniu wyróżnionych podziękowanie złożył  kpt. Karol Cybulski.

Więcej zdjęć  - patrz : galeria zdjęć


Aktualności: 1...45678910...46