28-05-2018
Powiatowe Obchody dnia Strażaka - 2018

25 maja 2018 roku na Placu Jakuba Wejherowa w Wejherowie odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W uroczystości udział wzięli:
Pani Dorota Arciszewska -  Mielewczyk - poseł na Sejm RP,
Pan Jan Klawiter - poseł na Sejm RP,
Wicewojewoda pomorski - Mariusz Łuczyk
st. bryg. Piotr Socha - zastępca pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej,
Pani Gabriela Lisius - starosta wejherowski,samorządowcy, przedstawiciele służb, instytucji z terenu powiatu wejherowskiego, druhny i druhowie oraz poczty sztandarowe jednostek OSP na czele z prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP powiatu wejherowskiego, emeryci i renciści KP PSP w Wejherowie, strażacy oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Podczas uroczystego apelu wręczono odznaczenia, nagrody oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.
Atrakcją dla licznych gości i mieszkańców powiatu wejherowskiego była wystawa zabytkowych pojazdów ratowniczych.

Galeria zdjęć 

28-05-2018
Narada służb w województwie pomorskim

24 maja 2018 roku w Sopocie w Europejski Dzień Straży Granicznej i Przybrzeżnej odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu.

W spotkaniu obok szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego wzięli udział: wiceminister Renata Szczęch, Fabrice Leggeri, dyrektor agencji Frontex, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, straży granicznych i przybrzeżnych z państw członkowskich Unii Europejskiej oraz eksperci z organizacji międzynarodowych.

Po konferencji na terenie posterunku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Gdańsku odbyła się odprawa z kadrą kierowniczą służb mundurowych, poświęcona sytuacjom kryzysowym w województwie pomorskim oraz zabezpieczeniu Zlotu ZHP.

Na zakończenie wizyty ministra SWiA Joachima Brudzińskiego dokonano wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Komisariatu Policji Gdynia ? Witomino.


24-05-2018

Klauzula informacyjna (RODO)
24-05-2018
NARADA SŁUŻB W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM

     24 maja 2018 roku w Sopocie w Europejski Dzień Straży Granicznej i Przybrzeżnej odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu.
     W spotkaniu obok szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego wzięli udział: wiceminister Renata Szczęch, Fabrice Leggeri, dyrektor agencji Frontex, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, straży granicznych i przybrzeżnych z państw członkowskich Unii Europejskiej oraz eksperci z organizacji międzynarodowych.
     Po konferencji na terenie posterunku Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Gdańsku odbyła się odprawa z kadrą kierowniczą służb mundurowych, poświęcona sytuacjom kryzysowym w województwie pomorskim oraz zabezpieczeniu Zlotu ZHP.
     Na zakończenie wizyty ministra MSWiA Joachima Brudzińskiego dokonano wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Komisariatu Policji Gdynia - Witomino.

18-05-2018
Powiatowe Obchody "Dnia Strażaka" 2018

     W dniu 25 maja 2018 rok o godzinie 10:00 na Placu Jakuba Wejhera w Wejherowie odbędą się Powiatowe Obchody "Dnia Strażaka" połączone z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpocznie się przemarszem pododdziałów z siedziby KP PSP w Wejherowie na plac gdzie odbędzie się uroczysty apel. Dla przybyłych gości i mieszkańców powiatu wejherowskiego przewidziano liczne atrakcje między innymi ekspozycję sprzętu i pojazdów pożarniczych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystości.

18-05-2018
WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA STRAŻAKA W 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

     14 maja 2018 roku w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się odprawa z kadrą kierowniczą służb mundurowych. W spotkaniu obok sekretarza stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego wzięli udział: komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, zastępca komendanta głównego Policji nadisnp. Jan Lach, zastępca komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Bajger.
     Po spotkaniu w Gdańsku odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Gdańsku w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji strażaków. Została ona odprawiona w konkatedralnej Bazylice Mariackiej w Gdańsku pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głodzia. Po mszy odbył się uroczysty przemarsz pododdziałów Państwowej Straży Pożarnej ulicami Piwną i Tkacką na ulicę Długą, gdzie pod Dworem Artusa odbył się uroczysty apel.
      Podczas uroczystości najbardziej zasłużonym strażakom i osobom wspierającym ochronę przeciwpożarową z terenu województwa pomorskiego wręczono: Krzyże Zasługi, Medale Za Długoletnią Służbę, odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, nominacje na wyższe stopnie służbowe, nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, dyplomy Komendanta Głównego PSP.
      Następnie decyzjami komendanta głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego Do Krajowego Systemu Ratowniczo ? Gaśniczego włączonotrzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych: Słajszewo, Trans ? Nauta Sp. z o.o. oraz Lipinka.
     Ostatnim punktem wizyty sekretarza stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego, a także komendanta głównego PSP gen. brygadier Leszka Suskiego, było przekazanie sprzętu przeciwpożarowego oraz otwarcie obiektu wspinalni na placu Jednostki Ratowniczo ? Gaśniczej nr 2 w Gdańsku.

Więcej informacji: http://www.straz.gda.pl/aktualnosci/wydarzenia/kw-psp/aktualnosci-2018/705-wojewodzkie-obchody-dnia-strazaka-w-100-rocznice-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci-2

04-05-2018
Życzenia Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej  z okazji Dnia Strażaka04-05-2018
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Dnia Strażaka
04-05-2018
Życzenia Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Dnia Strażaka


Życzenia z okazji Dnia Strażaka pdf

Życzenia z okazji Dnia Strażaka  - plik wideo


03-05-2018
Życzenia Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego z okazji Dnia StrażakaAktualności: 1...6789101112...52